Aktif Inst - Aktif Ölçüm Enstrümanları
Yakıt Seviye Sensörü

Yakıt seviye sensörleri tank seviye ve kontrolü için kullanılmaktadır. Sıvı seviyesine göre boru boyunca hareket eden şamandıra içindeki mıknatısın manyetik alanı, Reed sensörün hizasına  geldiğinde elektrik devresini açar veya kapatır. Sürekli tip seri dizilen direnç ve Reed röleler devreye girer ve çıkar. Reed sensörlerin bu değişimleri ile alarm veya seviye bilgisi bir röle devresi veya kontrol cihazı ile değerlendirilir. 

Sensör Çalışma Prensibi:


Seviye ölçüm sistemlerinde manyetik alan etkisi kullanarak imal ettiğimiz sıvı seviye sensörleri, elektrik sistem ve devresi sıvıdan tamamen izole edilerek sağlıklı ve uzun ömürlü bir seviye ölçüm sistemi yapılmış olur. Şamandıra sıvı ile birikte yukarı veya aşağı hareket etmesi ile hareket ettiği boru üzerinde manyetik alan oluşturur. İmalat esnasında borunun içine yerleştirilen Reed kontaklar bu manyetik alandan etkilenerek elektriksel değer değişikliğine gider. Elde edilen bu elektriksek değer değişikliği kullanıcının ihtiyaç ve sistemine uygun olarak;
4-20ma, 0-10V veya Potansiyometrik imaj çıkı ( ayarlanabilir ) değeri olarak elde edilmektedir.
Ayrıca imalatını yaptığımız seviye ölçüm sensörlerinde tamamı avrupa menşeili veya yerli hammadde ürünler kullanılarak kalite en üst seviyede üretim yapmaktayız.
Tank ve depolardaki sıvıların hangi seviyelerde olduğunu tespit etmek için kullanılan bu tip sıvı seviye sensörleri, paslanmaz gövde yapısı tercihe bağlı olarak hazırlanan poliüretan veya paslanmaz çelik şamandıra topu, dişli veya flanşlı montaj şekli sayesinde endüstriyel alanda, gemi inşaa alanında, otomobil ve karavanlarda, uçak ve insansız hava araçlarında, yakıt tanklarında veya su tanklarında rahatlıkla kullanılır. Standart boyları ve özel imalat seçenekleri ile her boy seviye sensörü üretimi mevcuttur.

Yakıt Seviye Sensörü Uygulama Alanları:


Jeneratör yakıt tankları, Yangın söndürme araçları, Sıvı yakıt tankları, Kimyasal sıvılar, Sıvı gıda tankları, Araç depoları ( Yakıt, Su, Atık su, Pis su), Süt ve meyve suyu imalat depoları, Sıvı temizlik madde depoları, Su tankları, Yakıt tankları, Ait tankları, Yakıt ölçümü, Jeneratör seviye ölçümü,…

whatsapp