Aktif Inst - Aktif Ölçüm Enstrümanları
Diyaframlı Seviye Şalterleri

Membran seviye şalteri, depo ve silolardaki katı ürünlerin seviye kontrolünün yapılabilmesi için tasarlanmış ekonomik bir yöntemdir. Diyaframlı seviye şalterleri toz, granül ve partikül halindeki katı ürünlerin  yüksek, düşük ve/veya orta seviyelerini göstermek için kullanılır.  
Diyaframlı ( membran ) seviye şalteri ,  haznelerdeki veya küçük kaplardaki yüksek, düşük ve/veya orta seviyeyi ve diğer taşıma türlerindeki doldurma belirtilerini algılayan, patlayıcı olmayan alanlara yönelik küçük bir membran seviye dedektörüdür. Haznenin veya silonun içine yerleştirilen  membran seviye şalteri, bir membran tarafından çalıştırılır. Dedektörün çalışması, dökme malzemenin membrana uyguladığı basıncın sonucudur. Kolay akışlı ve özgül ağırlığı 0,3 ile 2,5 t/m³ arasında olan toz ve granül ürünler için kullanılabilir. Döner kürekler, titreşimli bıçaklar, kapasitif problar, ultrason, radarlar vb. gibi diğer ekipman türleriyle donatılmış olsalar bile kurulumlarınızı minimum maliyetle güvence altına almak için membran seviye dedektörünün seçilmesi şiddetle tavsiye edilir. Küçük açı ile gönderilmeyen akışkan katı ürünlerde sorunsuz çalışmaktadır. Sadece bu gibi malzemeler, silo duvarına sabitlenen algılayıcının üzerine baskı uygulayabilir. 
Membran, vidalı halka ile aluminyum veya fiberglass takviyeli plastik malzemeden imal edilmiş gövdeye sabitlenmiştir. Katı malzeme, yay destekli membran üzerine kendi ağırlığı ile baskı uygular. Membrana sabitlenmiş olan piston ile basınç direkt olarak enversör kontaklı mikroşaltere iletilir. Ürün azaldığında membran üzerindeki baskı gevşer ve kontak eski konuma gelir. Hassasiyet bir yay tarafından ayarlanabilir. Böylece şalter dolum şekli ve kurulum şartlarına göre optimize edilebilir.
Uygulamalar:
Seramik, Kil, Kum, Cüruf, Perlit, Mısır, Badem, Fındık, Şeker, Çeşitli tahıllar, Buğday, Şap, Boksit, Dolomit, Bezelye, Fıstık, Balık yemi, Çakıl, Yulaf, Yalıtım malzemeleri, Kahve çekirdekleri, Kuvars kumu, Pirinç ve çeşitli granüller.

whatsapp