Aktif Inst - Aktif Ölçüm Enstrümanları
image desc

Seviye Sensörleri

https://www.aktif-inst.com/seviye/yakit-seviye-sensoru/

Sıvı seviye sensörleri

Tank ve depolardaki sıvıların hangi seviyelerde olduğunu tespit etmek için kullanılan bu tip sıvı seviye sensörleri, paslanmaz gövde yapısı tercihe bağlı olarak hazırlanan poliüretan veya paslanmaz şamandıra topu, dişli veya flanşlı montaj şekli sayesinde endüstriyel alanda, gemi inşaa alanında, otomobil ve karavanlarda, uçak ve insansız hava araçlarında, yakıt tanklarında veya su tanklarında rahatlıkla kullanılır. Standart boyları ve özel imalat seçenekleri ile her boy ve ebatta tank ve depolarda kullanabilirsiniz.

Sensor Çalışma Prensibi

Seviye ölçüm sistemlerinde manyetik alan etkisini kullanarak imal ettiğimiz sıvı seviye sensörleri, elektrik sistem ve devresi sıvıdan tamamen izole edilerek sağlıklı ve uzun ömürlü bir seviye ölçüm sistemi kurulmuş olur. Şamandıra topunun sıvı ile birikte yukarı veya aşağı hareket etmesi ile hareket ettiği boru üzerinde manyetik alan oluşur. İmalat esnasında borunun içerine yerleştirilen reed kontaklar bu manyetik alandan etkilenerek elektriksel değer değişikliğine gider. Elde edilen bu elektriksel değer değişikliği kullanıcının ihtiyaç ve sistemine uygun olarak ;

  • 4-20mA çıkış değeri,
  • 0-10V çıkış değeri
  • Potansiyometrik omaj çıkış ( ayarlanabilir ) değeri olarak elde edilmektedir.

Ayrıca imalatını yaptığımız seviye ölçüm sensörlerinde tamamı avrupa menşeili veya yerli hammade ürünler kullanılarak kalite en üst seviyede tutumuş ve sorunsuz uzun süre kullanım imkanı sunulmuştur.

Paslanmaz sıvı seviye sensörleri

Bu sensörleri Su seviye sensörü, mazot seviye sensörü, yağ seviye sensörü, süt seviye sensörü, kimyasal sıvı seviye ölçümü veya genel olarak yakıt seviye sensörü ile sıvı seviye sensörleri olarak da adlandırabilirsiniz. paslanmaz gövdesi sayesinde sağlam ve uzun ömürlü gövdeye sahiptir. Bu sayede mukavemeti yüksek ve uzun ölçülerde imalata imkan vermektedir. 15cm den 600cm ye kadar istenilen boylarda rahatlıkla üretilebilir. Pis su tankları, asit kazanları, boya veya medikal sıvı seviyesi ölçümünde kullanılabilir. Seviye sensör fiyatları bakımından ultrasonik seviye sensörü veya kapasitif seviye ölçerlere kıyasla kullanıcıya optimum fırsatlar sunar. Bu ürünlerle kullanılan seviye göstergesi fiyatları ucuz ve kullanışlı modellerdir. Montajı ve kurulumu oldukça rahattır.

whatsapp