Aktif Inst - Aktif Ölçüm Enstrümanları
image desc

Manyetik Seviye Göstergesi

https://www.aktif-inst.com/seviye/manyetik-seviye-gostergeleri/

Manyetik By-Pass Seviye Göstergeleri

Manyetik seviye göstergesi, sıvıların kaldırma ve elektromanyetiğin itme ve çekme prensipleri bir arada kullanarak tasarlanmış kullanışlı ve emniyetli bir cihazdır. Sıvı seviye değişimini takip eden şamandıranın içinde yer alan mıknatıslar, dış cidar üzerine yerleştirilmiş kırmızı-beyaz rekli flapları etkileyerek seviyeyi takip etmemizi sağlar. By Pass seviye göstergesi sürekli ve kolay izleme imkanı sağlar. Manyetik seviye göstergeleri uzun ömürlü ve kolay kurulan bir cihazdır. İstenilen boylarda ve bağlantılarda özel üretim yapılabilir. Manyetik seviye göstergesi, bir seviye ölçüm sensörüdür. Sıvı seviyesini ölçmek için kullanılan bir tanımdır. Manyetik seviye göstergesi, hem yüksek hem de düşük yoğunluklu sıvılarda kullanılabilen bir cihaz içerir. Bypass seviye göstergesi, seviye indikatörü, mekanik seviye göstergesi, manyetik seviye sensörü gibi adlandırılabilir.

Manyetik bypass seviye göstergeleri, sıvı veya gazın seviyesini ölçmek için kullanılan bir tür seviye göstergesidir. Manyetik bypass seviye göstergeleri, bir sensör ve bir bypass borusundan oluşur. Sensör, sıvı veya gazın manyetik özelliklerini kullanarak seviyesini ölçer.

Manyetik bypass seviye göstergeleri, farklı tipte sıvı veya gaz için kullanılabilir. Manyetik bypass seviye göstergeleri, sıvının sıcaklığı, basıncı ve viskozitesi gibi farklı faktörlere göre de seçilmelidir.

Manyetik bypass seviye göstergeleri, endüstriyel tesislerde, kimya tesislerinde, petrol ve gaz tesislerinde, su ve atık su tesislerinde ve diğer birçok alanda kullanılmaktadır. Manyetik bypass seviye göstergeleri, sıvı veya gazın seviyesini ölçerek güvenliği sağlamak, verimliliği artırmak ve proses kontrolünü sağlamak için kullanılır.

Manyetik bypass seviye göstergelerinin bazı avantajları şunlardır:

 

  • Hassas: Manyetik bypass seviye göstergeleri, çok hassastır ve sıvı veya gazın seviyesini çok doğru bir şekilde ölçebilirler.

 

  • Güvenilir: Manyetik bypass seviye göstergeleri, çok güvenilirdir ve uzun ömürlüdür.

 

  • Kolay kurulum: Manyetik bypass seviye göstergeleri, kolay kurulum gerektirir ve bakımları da kolaydır.

 

  • Geniş kullanım alanı: Manyetik bypass seviye göstergeleri, farklı tipte sıvı veya gaz için kullanılabilir.

 

Manyetik bypass seviye göstergelerinin bazı dezavantajları şunlardır:

 

  • Fiyat: Manyetik bypass seviye göstergeleri, diğer seviye göstergelerinden daha pahalıdır.

 

  • Elektrik gerektirir: Manyetik bypass seviye göstergeleri, elektrik gerektirir.

 

 • Hassas ortamlarda kullanılmaz: Manyetik bypass seviye göstergeleri, manyetik alana duyarlı ortamlarda kullanılmamalıdır.Manyetik bypass seviye göstergeleri, sıvı veya gazın seviyesini ölçmek için kullanılan çok hassas ve güvenilir bir tür seviye göstergesidir. Manyetik bypass seviye göstergeleri, endüstriyel tesislerde, kimya tesislerinde, petrol ve gaz tesislerinde, su ve atık su tesislerinde ve diğer birçok alanda kullanılmaktadır.
whatsapp