Aktif Inst - Aktif Ölçüm Enstrümanları
Diyaframlı Tip Basınç Transmitterleri

Basınç bir çok proses değişkenlerinden bir tanesidir. Sıvı ve gazlar moleküler etkileşim nedeniyle içinde bulundukları kabın birim yüzeyine uyguladığı kuvvet olarak ifade edilir. Bu değişkenin ölçülebilir olması gerekir. Basınç transmitterleri, basıncın ölçülmesini ve ölçülen basıncın büyüklüğünü veya değişimini standart bir elektriksel değere çeviren proses enstrümanına verilen isimdir. 
Basınç ölçüm yapılacak sisteme göre, mutlak basınç transmitter, gauge basınç transmitteri, fark basınç transmitterleri gibi farklı tipte basınç transmitterleri kullanılabilir. Enerji, kimya, gıda, ısıtma ve soğutma, petrokimya ve gaz sektörlerinde, ilaç endüstrisinde, gıda, kağıt…vb farklı teknolojilerde çeşitli pazlanma çelik, seramik, tantalum, hastelloy, silikon  diyaframlı tipleri kullanılmaktadır. Uygulamaya göre, dişli, flanşlı, kapilerli, hijyenik bağlantı tipleri mevcuttur.

Flash Diyaframlı ( Membran ) Basınç Transmitteri Uygulamaları,


Flush diaframlı basınç transmiteri, proses basıncı kanalını tıkayabilecek akışkansı, hamur benzeri, yapışkan, partiküller içeren ve kirlenmiş araçların ölçümleri için özel olarak tasarlanmıştır.

whatsapp