Aktif Inst - Aktif Ölçüm Enstrümanları
Aksesuarlar

Sensör Aksesuarları


Basınç bir çok proses değişkenlerinden bir tanesidir. Sıvı ve gazlar moleküler etkileşim nedeniyle içinde bulundukları kabın birim yüzeyine uyguladığı kuvvet olarak ifade edilir. Bu değişkenin ölçülebilir olması gerekir. Basınç transmitterleri, basıncın ölçülmesini ve ölçülen basıncın büyüklüğünü veya değişimini standart bir elektriksel değere çeviren proses enstrümanına verilen isimdir.
Basınç ölçüm yapılacak sisteme göre, mutlak basınç transmitter, gauge basınç transmitteri, fark basınç transmitterleri gibi farklı tipte basınç transmitterleri kullanılabilir. Enerji, kimya, gıda, ısıtma ve soğutma, petrokimya ve gaz sektörlerinde, ilaç endüstrisinde, gıda, kağıt…vb farklı teknolojilerde çeşitli pazlanma çelik, seramik, tantalum, hastelloy, silikon  diyaframlı tipleri kullanılmaktadır. Uygulamaya göre, dişli, flanşlı, kapilerli, hijyenik bağlantı tipleri mevcuttur.
Basınç sensörlerini için proseslerde bir çok ekipmana ihtiyaç duyulmaktadır. Bunlar Soğutucu aparatlar, Transmitter üstü göstergeler, Pano tip göstergeleri, akış kırıcılar (sifon), LCD göstergeler,  LED göstergeler, Transmitter soğutucular, Redüksiyonlar, vs.

whatsapp